Кошик
71 відгук
Надійний продавець Prom.ua
Безкоштовна доставка на ліжкаОзнайомитись
Закарпатдекор
Графік роботи
 • Понеділок
  08:3018:00
 • Вівторок
  08:3018:00
 • Середа
  08:3018:00
 • Четвер
  08:3018:00
 • Пʼятниця
  08:3018:00
 • Субота
  10:0016:00
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380684994506
Василь
+380979794277
Марія
Закарпатдекор
Василь
УкраїнаЗакарпатська областьІршаваФедорова 21
zakdecor@outlook.com+380979794277+380684994506

Відмінність паркету від паркетної дошки

 Відмінність паркету від паркетної дошки

У чому відмінність паркету від паркетної дошки? Установка паркету та паркетної дошки.

У чому відмінність паркету від паркетної дошки

Серед усього розмаїття підлогових покриттів більшість покупців віддає перевагу безпечним і якісним натуральним матеріалам. Традиційний вибір, який ніколи не вийде з моди - паркет і паркетна дошка. Вони завоювали популярність і лідируючі позиції з продажу в усіх країнах світу. Між цими покриттями для підлоги є одне спільне - матеріал виготовлення. В іншому відношенні вони не схожі один на одного. Яка різниця між паркетом і паркетною дошкою спробуємо розібратися разом.

Багато хто вважає, що паркетна дошка і паркет - різні назви одного й того ж підлогового покриття. Тому покупці часто роблять неправильний вибір, купуючи невідповідний товар для будинку або громадського приміщення. Єдина схожість покриттів - вони виконані з натурального дерева.

Їх в першу чергу об'єднує екологічність і природність - покриття повністю безпечні для здоров'я дорослих і дітей, не виділяють токсичних і шкідливих сполук. При цьому процес виготовлення, зовнішній вигляд, функціональні і технічні властивості сильно різняться.

конструкція покриття;

умови експлуатації;

процес установки;

можливості відновлення;

цінова політика;

термін служби.

Щоб дізнатися, чим відрізняється паркетна дошка від паркету, слід розібратися в конструкції покриття.

Паркетна дошка

Структура  паркетної дошки складається з ламелей склеєних по ширині і по довжині. Довжина  паркетної  дошки 3000мм або 4000мм, ширина від 120-135мм, товщина 20 мм. Поширеними породами дошки є тверді породи: дуб, бук, ясен. Паркетні дошки товщиною приблизно 19-20 мм можна укладати в приватних будинках, квартирах, офісах і т.д.

Переваги паркетної дошки:

1.Довжина паркетної дошки 3000-4000мм, дає змогу прискорити  її монтаж.

2.Економічність монтажу, можна ставити на лаги.

3.Відмінне співвідношення ціни і якості, дешевше ніж штучний ламінат.

4.Відмінна шумоізоляція, а також теплоізоляція.

5.Довговічність і стійкість до деформації.

 

Паркет

Структура  паркету  складається з  цільних масивних ламелей не склеєних. Довжина  паркетної  ламелі від 300 до 800мм, ширина 82мм, товщина 19 мм. Поширеними породами для паркету є тверді породи:дуб, бук, ясен. Паркет товщиною приблизно 19мм можна укладати в приватних будинках, квартирах.

Переваги паркету:

1.Довжина паркету 300-800мм, що дає змогу легко заносити до квартири.

2.Легкість  монтажу, через  замки по периметру.

3.Відмінне співвідношення ціни і якості, дешевше ніж паркетна дошка чи штучний ламінат.

4.Відмінна шумоізоляція, а також теплоізоляція.

5.Довговічність і стійкість до деформації.

Укладання: різниця між паркетом і паркетною дошкою

Відмінність паркету від паркетної дошки проглядається і в принципі монтажу. Однак і має деяку схожість. Перед початком монтажу в приміщенні проводять акліматизацію - заносять і відкривають коробки з покриттям підлоги як мінімум на 2 дні в тій кімнаті, де буде здійснюватися їх установка. Під час проведення укладання температура в приміщенні повинна бути в діапазоні 18-22 градуси, вологість близько 40-60%.

Установка паркету.

Паркет оснащений  спеціальними пазами типу «клік» ,для точного закріплення елементів один з одним. Покриття монтується із застосуванням підкладки (плаваючий метод) або за допомогою приклеювання до підлоги. Перший спосіб є економічним і швидким - дошка в цьому випадку утримується на підлозі за рахунок плінтусів. Другий спосіб монтажу передбачає приклеювання паркету на стару дерев'яну підлогу, основу з фанери або бетону. Щоб грамотно укласти паркет, підлога повинна бути ідеально рівною. В іншому випадку смуги паркету якісно змонтувати не вийде. Він укладається на підготовленій поверхні. Для цього поверхню попередньо вирівнюють - на цементну стяжку фіксують шурупами фанеру, стійку до перепадів вологості. Кожна окрема планка паркету закріплюється на фанері за допомогою клею.

Установка паркетної дошки.

Поверхню вирівнюють плитою ОSВ (10мм+-), плиту закріпляють дюбелями,із  верху гребенем наносять клей Ansercoll (Анцеркол) або аналог  і на нього ставлять  паркетну дошку, потім потрібно пристрілити пневмопістолетом. Другий спосіб, більш легкий, потрібно взяти рейку, бажано суху, січенням 30*30, або 40*40 і на відстані 40-50 см ставити і прикріпити до поверхні одну  від одної, а із верху перпендикулярно ставиться паркетна дошка, також пристрілити пневмопістолетом або закріпити маленькими саморізами (у пази).

 Дошки оснащені спеціальними пазами для точного закріплення елементів один з одним. Сучасні виробники комплектують дошки замковою системою типу «клік» - планки легко замикаються між собою за принципом дитячого конструктора. Монтаж відрізняється швидкістю і не високою вартістю робіт. Справитися з укладанням дошки зможе навіть непрофесіонал.

 

 

Інші статті