Корзина
79 отзывов
Безкоштовна доставка на ліжкаОзнайомитись
Закарпатдекор
График работы
 • Понедельник
  08:3018:00
 • Вторник
  08:3018:00
 • Среда
  08:3018:00
 • Четверг
  08:3018:00
 • Пятница
  08:3018:00
 • Суббота
  10:0016:00
 • Воскресенье
  Выходной
Контакты
+380979794277
Марія
+380684994506
Василь
Закарпатдекор
Василь
УкраинаЗакарпатская областьІршаваФедорова 21
zakdecor@outlook.com+380979794277+380684994506

Як зробити сходини «Гусячий крок»

Як зробити сходини «Гусячий крок»

Сходини «Гусячий крок»,як заощадити не менше 30% корисного приміщення першого поверху?

Як зробити сходини «Гусячий крок»

Сходи на другий поверх

Придбати сходини 

Двоповерхові невеликі будинки або дворівневі квартири не дозволяють створювати повноцінні сходи через дефіцит квадратних метрів. Своєрідним рішенням подібної проблеми стане компактна конструкція, під назвою «гусячий крок». Сходи мають збільшений кут нахилу і односторонньо зрізані сходини, як видно на фото. З огляду на зрізану форму, пересування по сходах можливо тільки при дотриманні певної схеми.

Використання подібної конструкції дозволяє заощадити не менше 30% корисного приміщення першого поверху. Сходи найбільш затребувані в будинках, призначених для тимчасового проживання, в житлових будівлях їх використовують як додаткові.

Особливості конструкції

До основної особливості слід віднести вид сходинок, які кардинально відрізняються від звичного варіанту. Ширина кроку змінюється по всій її довжині, поступово розширюючись і звужуючись. Це значно зменшує розміри маршу, зберігаючи зручність переміщення. Завдяки специфіці конструкції і своєрідного способу пересування їх назвали «гусячий крок».

Увага! Хоча у виготовленні конструкції використовується переважно деревина, застосування інших матеріалів не виключається.

Виріб містить наступні деталі:

несучі елементи;

сходинки;

додаткові стяжки;

перила;

кріплення;

балясини.

Виконання з деревини значно полегшує обробку елементів і складання конструкції. Такі сходи можуть бути як поворотними, так і прямими, на больцах, тятивах або косоурах. Використання останнього варіанту передбачає установку сходин на виступи, спеціально пропиляні в несучій балці. При цьому перила фіксуються безпосередньо на щаблях. З огляду на, що косоури мають досить складну конфігурацію, для їх виготовлення необхідно підготувати лекало.

Подібні сходи вирізані без особливих зусиль може зібрати самостійно навіть новачок.

Варіант з тетивами передбачає монтаж сходин в спеціальні пази, прорізані на бічних балках. Глибина їх має бути не менше 20 мм., але не більше 30 мм. Виконуючи розмітку пазів за шаблоном, слід пам'ятати про необхідність чергування широких і вузьких сторін сходинок. Для збільшення міцності, конструкцію стягують дерев'яними або металевими стяжками, які розташовуються під сходами. Кріплення перил здійснюється на тятивах, попутно приміряючи і підрізаючи балясини.

 

Больцами називаються самонесучі елементи, які стягують сходинки, приймаючи на себе навантаження. Це досить складна конструкція, і спроектувати її самостійно практично неможливо.

 

При виготовленні сходинок використовується дерев'яна дошка, товщина якої повинна бути не менше 40 мм, а ширина - 30 см. З огляду на особливу конструкцію сходів, її загальна ширина не повинна перевищувати 90 см.

 

Переваги і недоліки

Щоб осягнути гідності подібної споруди, необхідно ознайомитися з його перевагами:

компактність - завдяки збільшеному куту нахилу займає значно менше місця;

безпека - незважаючи на незвичайну конфігурацію і мініатюрні розміри, володіє достатньою безпекою при грамотному конструюванні;

зручність - чудовий огляд сходин забезпечує комфортне переміщення;

простота виготовлення - подібні сходи без особливих зусиль може змонтувати самостійно навіть новачок;

незвичайний вид - здатні стати основною прикрасою приміщення, надавши йому особливий стиль.

Серед недоліків слід виділити необхідність дотримання послідовності кроку і незручність переміщення габаритних вантажів. Хоча у виготовленні конструкції використовується переважно деревина, застосування інших матеріалів не виключається.

 

 

Особливості конструкції

У заміських багаторівневих особняках, для переміщення між поверхами, можна замість великого стандартного сходового маршу, спорудити «гусячий крок». Вона дозволить заощадити не тільки площу будинку, але і засоби його власників. Використовуючи відповідні інструменти, кожен чоловік зуміє самостійно зробити подібні сходи. Починаючи роботу, необхідно враховувати наступні нюанси:

вивчивши характеристики сходів, потрібно визначитися з приміщенням, в якому вони будуть доцільні;

віддаючи перевагу гвинтовій конструкції, потрібна надійна центральна опора;

найкращим місцем розташування сходів є середина кімнати.

Увага! Слід розуміти, що функціональність не є єдиною перевагою сходин «гусячий крок». Конструкція повинна викликати захоплення, привертаючи увагу. Подібні моделі стають окрасою інтер'єру.

 

З огляду на те, що сходи займають небагато місця, вони стануть відмінним варіантом для невеликих будинків.

складаємо креслення:
з огляду на, що конструкція сходів зручністю не відрізняється, доведеться подбати про додаткову безпеку. Це можуть бути спеціальні покриття або матеріали, що запобігають ковзанню. Виріб можна сконструювати по готовому кресленню або розробити індивідуальний проект самостійно. При наявності певних навичок, можна створити абсолютно унікальний сходовий марш.

Для проведення розрахунків будуть потрібні наступні параметри:

висота від підлоги до стелі;
глибина сходин, з урахуванням різниці в ширині;
висота сходин;
довжина прольоту сходин;
кількість сходинок.
Формули, які можуть знадобитися при розрахунках, можна відшукати в ГОСТ. Установка поручнів і балясин на сходах «гусячий крок» є необхідним заходом обережності, так як пересування по ній вкрай небезпечно.

Технологія виготовлення
Маючи мінімальні навички столярних або теслярських робіт, можна самостійно виготовити подібні сходи.

установка опор
Найбільш часто використовуваними опорами є дерев'яні тятиви, що представляють собою довгі дошки, з врізаними в них ступенями. При використанні металевого каркаса, опори виготовляються з труб або швелерів, до яких кріплять підстави ступенів за допомогою зварювання. Для рівномірного розподілу навантаження опори фіксують анкерними болтами. Якщо передбачена занадто високі сходи потрібно установка додаткових стійок.

монтаж ступенів
Незважаючи на з'єднання шляхом врубки, посилити міцність фіксації можна саморізами або клеєм. Найбільш зручною і поширеною конфігурацією сходинок вважається плавне закруглення, з подальшим різким звуженням до 1/3 ширини. Чи не забороняється використання трикутних елементів або розпилювання сходинок, з послідовним кріпленням кожної частини окремо.

Сходи «гусячий крок» - це чудова альтернатива приставним конструкціям або великогабаритним маршам. Вона дозволяє створити комфортний доступ до господарських або житлових приміщень верхнього поверху. Виконуючи таку роботу вперше, слід ознайомитися з готовими зразками проектів найбільш популярних варіантів.

Другие статьи